علت زندگی انصراف خانواده خانواده زندگی مشترک

علت: زندگی انصراف خانواده خانواده زندگی مشترک دوران نامزدی یادآوری خاطرات طلاق

گت بلاگز اخبار کنکور و دانشگاه اعلام نتیجه های اولیه آزمون ارشد در نیمه دوم خرداد

معاون وزیر علوم و مدیر شرکت سنجش آموزش کشور از زیاد کردن تعداد داوطلبان آزمون‌های سراسری و تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها در سال 96 خبرداد.

اعلام نتیجه های اولیه آزمون ارشد در نیمه دوم خرداد

اعلام نتیجه های اولیه آزمون ارشد در نیمه دوم خرداد

عبارات مهم : آموزش

معاون وزیر علوم و مدیر شرکت سنجش آموزش کشور از زیاد کردن تعداد داوطلبان آزمون های سراسری و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها در سال 96 خبرداد.

دکتر ابراهیم خدایی در حاشیه دیدار از حوزه امتحانی کنکور کارشناسی ارشد سال 96 در محل دانشگاه تبریز در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در امسال 878 هزار داوطلب آزمون کارشناسی ارشد وجود دارد و 49 درصد داوطلبان زن و 51 درصد مرد هستند.

اعلام نتیجه های اولیه آزمون ارشد در نیمه دوم خرداد

وی اضافه کرد: متقاضیان آزمون کارشناسی ارشد در 132 رشته امتحانی، در 68 شهرستان و 185 حوزه امتحانی طی روزهای 7 و 8 اردیبهشت به مسابقه می پردازند.

وی با با بیان اینکه نتیجه اولیه آزمون نیمه دوم خرداد ماه اعلام می شود، گفت: با توجه به تجمیع آزمون های ارشد دانشگاه های آزاد و دولتی آینده نگری ظرفیت پذیرش 170 تا 180 هزار نفری جهت اقدام از طریق شرکت سنجش آموزش کشور و ظرفیت 150 هزار نفری دانشگاه آزاد اسلامی داریم و نتیجه های نهایی در هفته اول شهریور اعلام خواهد شد.

معاون وزیر علوم و مدیر شرکت سنجش آموزش کشور از زیاد کردن تعداد داوطلبان آزمون‌های سراسری و تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها در سال 96 خبرداد.

رئیس شرکت سنجش آموزش کشور از زیاد کردن داوطلبین آزمون کارشناسی ارشد در امسال نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: در مجموع 878 هزار و 387 داوطلب در آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته 96 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی عضویت کردند که این آمار در مقایسه با تعداد عضویت کنندگان سال گذشته که 761هزار و 116 بود، بیش از 13 درصد زیاد کردن یافته هست. علت مهم این زیاد کردن تجمیع آزمون دانشگاه های دولتی و آزاد هست.

وی خاطرنشان کرد: تعداد داوطلبان آزمون سراسری و آزمون دکتری دانشگاه ها نیز در امسال زیاد کردن یافته که با توجه به تجمیع آزمون ورودی دانشگاه آزاد اسلامی با سنجش، زیاد کردن داوطلبان آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه ها منطقی به نظر می رسد ولی در خصوص آزمون سراسری این مسئله قابل تحلیل هست.

معاون وزیر علوم و مدیر شرکت سنجش آموزش کشور با بیان اینکه سیاست وزارت علوم توسعه رشته های بین رشته ای و فرارشته ای است،گفت: آمار داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد96، 878 هزار و 387 نفر است ولی چون در این دوره آزمون، در حدود 68 رشته بین رشته ای وجود دارد و بعضی از افراد متقاضی شرکت در دو رشته هستند، آمار متقاضی رشته ها، بیش از 950 هزار نفر است.

اعلام نتیجه های اولیه آزمون ارشد در نیمه دوم خرداد

دکتر خدایی آمار داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد در استان آذربایجان شرقی را 42 هزار نفر داوطلب اعلام کرد و گفت: این داوطلبان در 132 رشته امتحانی در حوزه های امتحانی تعیین شده است در دو شهرستان تبریز و مراغه به مسابقه می پردازند.

واژه های کلیدی: آموزش | دانشگاه | داوطلبان | آزمون سراسری | اخبار کنکور و دانشگاه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs