علت زندگی انصراف خانواده خانواده زندگی مشترک

علت: زندگی انصراف خانواده خانواده زندگی مشترک دوران نامزدی یادآوری خاطرات طلاق

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی پیش از دادگاه نمی‌توان فردی را جاسوس خطاب کرد

شب پنجشنبه ۲۶ بهمن، در بخش خبری ۲۰:۳۰ سیما، گزارشی در مورد فعالیت های کاووس سیدامامی، فعال محیط زیستی که در۴بهمن ۹۶ به همراه چند تن دیگر به اتهام جاسوسی از مرا

پیش از دادگاه نمی‌توان فردی را جاسوس خطاب کرد

پیش از دادگاه نمی توان فردی را جاسوس خطاب کرد

عبارات مهم : جاسوسی

سیدمحمد هاشمی با اشاره به مستند سیما راجع به کاووس سیدامامی:

پیش از دادگاه نمی توان فردی را جاسوس خطاب کرد

پیش از دادگاه نمی‌توان فردی را جاسوس خطاب کرد

شب پنجشنبه ۲۶ بهمن، در بخش خبری ۲۰:۳۰ سیما، گزارشی در مورد فعالیت های کاووس سیدامامی، فعال محیط زیستی که در۴بهمن ۹۶ به همراه چند تن دیگر به اتهام جاسوسی از مراکز نظامی، بازداشت و به گفته مقامات قضایی و امنیتی در ۱۹بهمن در سلول خود خودکشی کرد، پخش شد. انتشار تصویرهای شخصی متهمی که در قید حیات نیست و جاسوس خواندن او قبل از این که رای دادگاه در مورد این پرونده صادر شود، باعث شد تا بسیاری انتقادهایی را در این زمینه مطرح کنند.

در این گزارش تصویرهای و مباحثی مطرح شد که تصویر العمل هایی بسیاری را به خاص در اینترنت برانگیخت. در همین رابطه سیدمحمد هاشمی، وکیل پایه یک دادگستری در گفت وگو با «وقایع اتفاقیه» راجع به مجرم خواندن متهم قبل از رای دادگاه گفت: «به طور کلی بر اساس اصل ۳۷ قانون اساسی «اصل بر برائت است و هیچ کس از نظر قانون مجرم آشنا نمی شود، مگر این که جرم او در دادگاه صالح ثابت شود. یعنی کسی که مورد اتهام قرار می گیرد باید در مسیری کاملا قانونی و با احترام به دادسرا احضار شود. بعد از این که اتهام در دادسرا اثبات شد پرونده تشکیل و به دادگاه می رود.

شب پنجشنبه ۲۶ بهمن، در بخش خبری ۲۰:۳۰ سیما، گزارشی در مورد فعالیت های کاووس سیدامامی، فعال محیط زیستی که در۴بهمن ۹۶ به همراه چند تن دیگر به اتهام جاسوسی از مرا

بدون اثبات دقیق در دادگاه نمی توان به فردی گفت جاسوس، به عنوان نمونه این که یک نفر یک بار سفر خارج رفته باشد را نمی توان گفت جاسوس، همه اینها باید با ادله در دادسرا اثبات شود و بعد پرونده به دادگاه فرستاده شود. بنابراین نمی توان پیشاپیش فردی را جاسوس خطاب کرد». این حقوقدان در پاسخ به این پرسش که بعد از فوت متهم این رویه به چه صورت خواهد بود، گفت: «اگر متهم تنها نباشد پرونده جهت چند نفر تشکیل می شود و به مسیر خود ادامه می دهد ولی اگر مربوط به شخص ایشان باشد، با فوت او عنوان منتفی هست. قبل از رای دادگاه بردن آبروی یک فرد هم غیر اخلاقی و هم غیر قانونی هست. لیکن این مسئله بر خانواده فرد هم تاثیر دارد».

این استاد حقوق دانشگاه در ادامه با اشاره به بندی از فرمان ۸ ماده ای امام(ره)، تاکید کرد: «حضرت امام هم در فرمان ۸ماده ای خود به صراحت به این عنوان اشاره می کنند و می فرمایند: «موکدا تذکر داده مى شود که اگر براى کشف منزل هاى تیمى و مراکز جاسوسى و افساد علیه نظام جمهورى اسلامى از روى اشتباه و اشتباه به منزل شخصى یا محل کار کسى وارد شدند و در آنجا با آلت لهو یا آلات قمار و فحشا و سایر جهات انحرافى مثل مواد مخدره برخورد کردند، حق ندارند آن را پیش دیگران افشا کنند لیکن اشاعه فحشا از بزرگ ترین گناهان کبیره است و هیچ کس حق ندارد هتک حرمت مسلمان و تعدى از ضوابط شرعیه کند.

فقط باید به وظیفه نهى از منکر به نحوى که در اسلام مقرر است عمل کنند و حق جلب یا بازداشت یا ضرب و شتم صاحبان منزل و ساکنان آن را ندارند» این وکیل پایه یک دادگستری همچنین در مورد پخش تصاویری از زندگی شخصی فرد متهم تصریح کرد: «ورود به حریم شخصی افراد ممنوع است و به فرض که فرد در گذشته و حال هر کاری در حریم شخصی خود انجام می داده، علت بر مجرم بودن آن نیست.

پیش از دادگاه نمی‌توان فردی را جاسوس خطاب کرد

وقایع اتفاقیه

واژه های کلیدی: جاسوسی | پرونده | دادگاه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs