علت زندگی انصراف خانواده خانواده زندگی مشترک

علت: زندگی انصراف خانواده خانواده زندگی مشترک دوران نامزدی یادآوری خاطرات طلاق

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی پاسخ کشور عزیزمان ایران به تروریستی نامیدن سپاه قاطع و کوبنده خواهد بود / قاسمی

به گزارش خبرآنلاین، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امورخارجه در نشست هفتگی خود با خبرنگاران در خصوص بیانات سردار جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص

پاسخ کشور عزیزمان ایران به تروریستی نامیدن سپاه قاطع و کوبنده خواهد بود / قاسمی

قاسمی: پاسخ کشور عزیزمان ایران به تروریستی نامیدن سپاه قاطع و کوبنده خواهد بود

عبارات مهم : ایران

سخنگوی وزارت خارجه کشور عزیزمان ایران در نشست هفتگی با خبرنگاران به سوالات آنها پاسخ داد.

به گزارش خبرآنلاین، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امورخارجه در نشست هفتگی خود با خبرنگاران در خصوص بیانات سردار جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص احتمال تروریستی نامیدن سپاه گفت: امیدوارم هیات حاکمه آمریکا در ادامه اشتباهات خود این خطای استراتژیک و مهم را نداشته باشد ولی اگر این کار را بکند پاسخ کشور عزیزمان ایران سخت، قاطع و کوبنده خواهد بود که آمریکا باید تبعات آن را بپذیرد. امیدروام عقلای قوم جهت مقابله با این اقدام گامهای مورد نیاز را بردارند.

پاسخ کشور عزیزمان ایران به تروریستی نامیدن سپاه قاطع و کوبنده خواهد بود / قاسمی

ایران و ترکیه در پرسشها سوریه هماهنگ هستند

وی در خصوص عملیات ترکیه در ادلب و موضع کشور عزیزمان ایران گفت: این کار در دستور کار مذاکرات آستانه است و مذاکرات کارشناسی اطراف همین نوع مسایل تخصصی بررسی می شود. امیدوارم در نشست بعدی به نتایجی برسیم. راجع به سوریه مشورتها و هماهنگی های مورد نیاز و به هنگام صورت می گیرد و یکدیگر را در جریان آخرین اخبار قرار می دهیم.

به گزارش خبرآنلاین، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امورخارجه در نشست هفتگی خود با خبرنگاران در خصوص بیانات سردار جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص

مقایسه کشور عزیزمان ایران و کره شمالی بی جا و غلط است

سخنگو راجع به شایعه ارتباط برنامه هسته ای کره شمالی و کشور عزیزمان ایران در غرب گفت: این حرف بی جا و غلط است که در جهت کشور عزیزمان ایران هراسی است که تکذیب می شود.

سفارتخانه های کشور عزیزمان ایران در زمینه اقتصادی فعال هستند

پاسخ کشور عزیزمان ایران به تروریستی نامیدن سپاه قاطع و کوبنده خواهد بود / قاسمی

وی راجع به کم کاری سفارتخانه های کشور عزیزمان ایران در حوزه اقتصادی اظهار داشت: من مخالف این عنوان هستم. در هر حوزه ای هر لحظه جای تکامل است و می توانیم در گام های بعدی فعالتر کنیم ولی در شرایط کنونی هم سفارتخانه های کشور عزیزمان ایران فعال هستند ولی هنوز اوضاع مطلوب نشده که جهت آن برنامه ریزی شده است که طی ماه های آینده بهتر خواهد شد.

بررسی روابط پنهان افراد کار وزارت خارجه نیست

به گزارش خبرآنلاین، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امورخارجه در نشست هفتگی خود با خبرنگاران در خصوص بیانات سردار جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص

سخنگوی وزارت خارجه در خصوص محکومیت دری اصفهانی از اعضای تیم هسته ای اظهار داشت: آنچه به وسیله سخنگوی قوه قضاییه مطرح شده است متین است و در این باره اظهار نظری ندارم ولی این فرد چندین دهه است براس ارگانهای جمهوری اسلامی تلاشهای بسیاری داشته و همکاری های زیادی داشته و در بعضی نشستهای کارشناسی برجام ایشان بوده و تلاشهای مثبتی داشته و گفته می شود بازگشت 1.7 میلیارد دلار کار ایشان بوده ولی بررسی روابط پنهان افراد کار وزارت خارجه نیست و ارگانهای دیگر باید این کار را بکنند. ایشان را یکی از ارگانها معرفی کرده بودند و به عنوان مشاور در مقاطعی حضور داشتند در برجام و با بخش اقتصادی برجام همکاری داشتند و عضو هیات برجام نبودند.

در خصوص فرستادن کمک به میانمار تلاش می شود

پاسخ کشور عزیزمان ایران به تروریستی نامیدن سپاه قاطع و کوبنده خواهد بود / قاسمی

سخنگو در خصوص سفر ابراهیم رحیم پور معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت خارجه به قم و انتقادات مطرح شده است به ایشان در عدم استفاده از حوزه های علمیه از سوی علما گفت: در بحث میانمار وزارت خارجه فعالیتهای گسترده ای در حوزه تصمیم گیری و نشست نیویورک داشت و کارها انساندوستانه داشته که امروز هم بخش دیگری از محموله اعزام خواهد شد. نشانه از پیگیری ها فشار به دولت میانمار بود تا اقلام به این کشور برود. در این چارچوب وزارت خارجه از سفیر آکریدته که داشت خواستیم به کشور عزیزمان ایران بیاید تا اوضاع بررسی شود و ایشان به همراه رحیم پور به قم رفت که کارها صورت گرفته مورد تایید علما قرار داده شد و پیشنهاداتی نیز داشتند. ما ارتباط خوبی را با مراجع محترم داریم و از طریق دفتر قم این ارتباط روزانه با بیوت وجود دارد.

قفقاز حوزه استراتژیک جهت کشور عزیزمان ایران است

قاسمی در خصوص سفر نخست وزیر ارمنستان به کشور عزیزمان ایران گفت: این سفر انجام شده است و دیدارهایی خواهند داشت. مذاکرات راجع به روابط دوجانبه و حوزه قفقاز خواهد بود. حوزه قفقاز بسیار مهم است و ما با همه کشورها دیدار و تماس داریم.

وضعیت تبعه ایرانی زندانی در استرالیا پیگیری می شود

وی راجع به تبعه ایرانی بازداشت شده است در استرالیا گفت: وی شهروند ایرانی است و به علت بعضی کارها تجاری در دوران تحریم متهم شده است و در زندان است و در اوضاع وخیم و بدی است و آمریکا خواستار استرداد وی شده است هست. وزارت خارجه از مدتها پیش تلاشهای مورد نیاز را در سطوح متفاوت داشته و ما پیگیر هستیم. متاسفانه به همین دلایل واهی آمریکا اتباع ما را مورد پیگرد قرار داده هست. اوضاع این زن وخیم و دلواپس کننده است و ما پیگیر اوضاع ایشان هستیم.

وی در خصوص تعلیق شرکت رنو در کشور عزیزمان ایران در صورت تحریم دوباره کشور عزیزمان ایران گفت راجع به چیزی که اتفاق نیفتاده و حدس و گمان است سخن نمی گوییم. دولتهای اروپایی در برابر آمریکا ایستاده اند و قرار است همکاری های خود با کشور عزیزمان ایران را ادامه دهند ولی باید با احتیاط حرکت کنند.

برنامه موشکی قابل مذاکره نیست

وی در خصوص اظهار نظرها اطراف عوض کردن موضع کشور عزیزمان ایران راجع به برنامه موشکی گفت: ما هیچگونه عوض کردن موضعی نداریم و بارها تکرار کرده ایم که مسایل موشکی ما بخشی از سیاستهای دفاعی ماست که هیچگونه مغایرتی با قطعنامه 2231 ندارد. ما اجازه ورود و دخالت به سایر دولتها را نخواهیم داد.

در سفر ظریف به سلیمانیه هیچ پیامی رد و بدل نشد

سخنگو در خصوص نشست مقامات ایران، ترکیه و عراق در بغداد در خصوص اقلیم و سفر ظریف به اقلیم گفت: در سفر به سلیمانیه هیچ پیامی رد و بدل نشد. هواپیمای ظریف در وقت تشییع فرود آمد و بعد هم جایگاه را ترک کرد و راجع به نشستهای آتی هم هیچ چیز دقیق و روشنی وجود ندارد.

قاسمی در خصوص تغییرات اخیر در عربستان گفت: این بحث داخلی عربستان است ولی اگر این یک سیاست جدی و مستمر باشد که تا کنون از آنها دریغ شده است باید از آن استقبال کرد، با توجه به پرسشها عدیده ای که در منطقه روبروست از ابزارهای متفاوت استفاده می کند تا صورت خود را تلطیف کند که شاید این اقدام هم به همین جهت باشد.

وی در خصوص سفر هیات ایرانی به افغانستان گفت: این سفر کمیته یکسان آب و کمیسیون یکسان سیاسی را دنبال می کند از بعد از ظهر شنبه شروع شد و من از نتیجه های این گفت وگوها هنوز اطلاعات دقیقی را ندارم. بعد از دور اول مذاکرات توانستیم دومین دور را در کابل داشته باشیم که امیدواریم بتوانیم به نتیجه های دستور کار برسیم. ما سه کمیته دیگر نیز داریم تا مجموعه کمیته ای پنجگانه کار خود را دنبال کند و البته این نشستها بدون نتیجه نخواهد بود.

از دولت مرکزی عراق حمایت می کنیم

سخنگو در خصوص سفر مقامات عراقی به اربیل و مذاکره با بارزانی گفت با توجه به مواضع کلی ما که حفظ تمامیت ارضی است و از قبل بیان کردیم که تنها راه حل مسکلات مذاکره است اگر دولت مرکزی مصمم به این نشستها باشد ما آن را حمایت می کنیم. نشستهای سه جانبه سه کشور حوزه های مشخصی را پوشش می داده و ما آن حتما ادامه خواهیم داد.

قاسمی در خصوص سفر روسای جمهور کشور عزیزمان ایران و ترکیه به عراق گفت بین سه کشور تماسهای دقیق و مستمری است و راجع به تاریخ و نشست نمی توانم زیاد صحبت کنم.

درباره بند t برجام

وی راجع به بیانات اخیر امانو راجع به بند t برجام گفت: در این باره حوزه های نظارتی به آن تسری پیدا نمی کند. آژانس هشت بار راجع به برنامه هسته ای کشور عزیزمان ایران گزارش داده و آن را قبول کرده فکر می کنم چنین بحث و سازکارهایی وجود ندارد. اگر نیاز به بازرسی یا اقدامی باشد بعد از یادداشت رسمی آژانس، کشور عزیزمان ایران تصمیم می گیرد.

سخنگو در خصوص اتفاق منا و پیگیری دیه آنها گفت این پرونده باز و در دستور کار است.

قاسمی راجع به همکاری نزدیک ایران، سوریه و ترکیه و حمایت مسکو از همه پرسی اقلیم گفت با توجه به نوع روابط با مسکو مشورت ها وجود دارد و از نظر های طرفین استفاده می کنیم. روسیه از تمامیت ارضی عراق حمایت کرده است.

سخنگو راجع به اتهام به کشور عزیزمان ایران در استفاده از نوجوانان افغانستانی در جنگ سوریه گفت این عنوان در ادامه همان کشور عزیزمان ایران هراسی هست. این عنوان از اساس غلط است و تکذیب می شود.

نظر سخنگو راجع به آینده نگری ظریف

وی در باره آینده نگری ظریف راجع به برجام گفت: علاقه ندارم جلوتر از وزیر حرکت کنم. یک فضای روانی و پر فشار مشاهده می شود که ترامپ پایبندی کشور عزیزمان ایران را به برجام تایید نکند و به کنگره احاله دهد و امیدوارم درایت مورد نیاز بوجود آید و تصمیم درستی بگیرند ولی ما شرایط را رصد کرده و تصمیمات مورد نیاز را اتخاذ خواهیم کرد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در خصوص برجام و مواضع ماکرون گفت: برجام تفاهمی چند جانبه است و با اعتبار شرکت ملل. همه اعضای آن متعهد هستند به حفاظت و بقای برجام. فرانسه با توجه به جایگاه خود به این تفاهم پایبند خواهد بود. تغییرات موضعی در این باره قابل قبول نیست و الیزه با ان اشناست و از شرایط منطقه و موقعیت کشور عزیزمان ایران مطلع است و فکر نمی کنم چنین رفتاری داشته باشد.

قاسمی راجع به اعزام هیات های ایرانی و عربستانی گفت این عنوان در دستور کار است ولی هنوز انجام نشده هست. راجع به روابط هم نیاز است که عربستان رفتارهای نابخردانه خود در منطقه بخصوص تجاوز به یمن را آخر دهد تا شاید فضایی فراهم شود ولی متاسفانه هنوز این فضا در میان مقامات عربستان دیده نمی شود.

وی راجع به حضور مدیر ستاد ارتش عراق و ترکیه و همکاری در قبال اقلیم کردستان گفت: در این سفرها مباحث متعددی از جمله روابط دو جانبه، سوریه و عراق بررسی شد و تفاهماتی صورت گرفت و در صورت نیاز اگر اقداماتی مورد نیاز باشد با همکاری دولت بغداد انجام خواهند داد تا امنیت منطقه و حفظ مرزها صورت بگیرد. اگر اقدامی مورد نیاز باشد در صورت نیاز و ضرورت اعلام خواهد شد.

سخنگو راجع به انتصابات در وزارت خارجه نیز گفت این موارد گمانه زنی است.

وی در خصوص قانون مقابله با کارها تروریستی آمریکا در منطقه گفت این قانون در دستور کار قرار دارد.

سفر موفق اردوغان به تهران

قاسمی راجع به سفر اردوغان به کشور عزیزمان ایران گفت: این سفر بسیار موفق بود و به وسیله مقام معظم رهبری به حضور پذیرفته شد و اگر خدا بخواهد این همکاری ها و این روند ادامه خواهد یافت. کشور عزیزمان ایران در سطوح عالی در اجلاس دی 8 که آخرهای مهر ماه برگزار می شود شرکت خواهد کرد.

حرف بی جا و غلط کمک کشور عزیزمان ایران به کره شمالی

سخنگو در خصوص بیانات ضد ایرانی ترامپ و کمک کشور عزیزمان ایران به کره شمالی گفت مواضعی که در آمریکا بحث هسته ای، موشکی و منطقه ای است اتهامات بی ربطی است که در وقت مناسب پاسخ مورد نیاز را خواهد گرفت. این از غلط های راهبردی آمریکاست که سخنان بی ربط و بی جایی را مطرح می کند که نهایتا به ضرر مردم و دولت آمریکا تمام خواهد شد.

واژه های کلیدی: ایران | آمریکا | ایرانی | وزارت خارجه | سخنگوی قوه قضاییه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs