علت زندگی انصراف خانواده خانواده زندگی مشترک

علت: زندگی انصراف خانواده خانواده زندگی مشترک دوران نامزدی یادآوری خاطرات طلاق

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی لحن بعضی مسئولان قبل از سال 92، لحن جنگ بود/ می‌خواهید فقط جهت حزب خودتان شغل ایجاد کنید؟ ، روحانی

روحانی گفت: در سال 92 هنگامی که با هم کار را شروع کردیم ما با پرسشها فراوانی مواجه بودیم ولی امید های زیادی داشتیم و من از شروع اعتقاد بودم با آن امید ها میتوان

لحن بعضی مسئولان قبل از سال 92، لحن جنگ بود/ می‌خواهید فقط جهت حزب خودتان شغل ایجاد کنید؟ ، روحانی

روحانی:لحن بعضی مسئولان قبل از سال 92، لحن جنگ بود/می خواهید فقط جهت حزب خودتان شغل ایجاد کنید؟

عبارات مهم : ایران

روحانی گفت: در سال 92 هنگامی که با هم کار را شروع کردیم ما با پرسشها فراوانی مواجه بودیم ولی امید های زیادی داشتیم و من از شروع اعتقاد بودم با آن امید ها میتوانیم از پرسشها عبور کنیم.

به گزارش خبرآنلاین، حسن روحانی مدیر دولت یازدهم و کاندیدای ریاست جمهوری دوازدهم در برنامه تبلیغاتی خود در رادیو ایران، به تشریح فعالیت های خود در دولت فعلی و همچنین برنامه های آتی خود، پرداخت و گفت: 4 سال پیش زمانی که من جهت اعتماد مردم برنامه خود را به ملت کشور عزیزمان ایران عرضه داشتم به وضوع گفتم کشور در صورتی از پرسشها فاصله می گیرد که مسیر ما مسیر اعتدال باشد، افراط و تفریط نتوانسته است باعث خوشبختی و پیشرفت کشوری شده است باشد.

لحن بعضی مسئولان قبل از سال 92، لحن جنگ بود/ می‌خواهید فقط جهت حزب خودتان شغل ایجاد کنید؟ ، روحانی

وی افزود: اسلام اعتدال و رحمانیت اساس و پایه جهت حرکت ملت ما هست. همچنین به مردم عرض کردم که صاحب این کشور ملت است و باید در چارچوب قانون اساسی و قانون مصوب و خواست مردم مدریت جامعه را برعهده بگیریم .

اهم بیانات روحانی را در ادامه بخوانید:

روحانی گفت: در سال 92 هنگامی که با هم کار را شروع کردیم ما با پرسشها فراوانی مواجه بودیم ولی امید های زیادی داشتیم و من از شروع اعتقاد بودم با آن امید ها میتوان

*در سال 92 هنگامی که با هم کار را شروع کردیم ما با پرسشها فراوانی مواجه بودیم ولی امید های زیادی داشتیم و من از شروع اعتقاد بودم با آن امید ها میتوانیم از پرسشها عبور کنیم. ما آن وقت با بیکاری زحمت آوری نسبت به جامعه و جوانان مواجه بودیم در حالی که در هشت سال گذشته می شد کاری کرد که همه جوانانی که متولدین دهه 60 بودند و اواسط دهه هشتاد باید به کار میرسیدند،به شغل برسند متاسفانه در زمینه اشتغال جوانان کار زیادی انجام نشده بود.

*شرایط کشور از نظر تورم دلواپس کننده بود و مردم با تورم روزانه و ساعتی مواجه بودند و هر روز در فکر این بودند که اجناسی را بخرند وانبار کنند چون احساس میکردند در روزهای بعد کالاهای گرانتر می شود.

*کارگاه های ما از تولید بازایستاده بود، قدرت خرید مردم کم شده است بود، به عنوان نمونه اگر در سال 86 درآمد یک فرد یک میلیون تومان بود قدرت خریدش در سال 92 قدرت ،هشتصد هزار تومان بود و این موجب رکود تولید شده است بود. در کنار این پرسشها مردم احساس امنیت نمی کردند قطعنامه هایی بالای سر مردم بود که شرایط کشور را در مرز بحران قرار داده بود و مردم نسبت به روزهای بعدی خود اطمینان نداشتند.

لحن بعضی مسئولان قبل از سال 92، لحن جنگ بود/ می‌خواهید فقط جهت حزب خودتان شغل ایجاد کنید؟ ، روحانی

*لذا مورد نیاز بود که در 5 مورد تصمیم گیری فوری برسیم، مورد اول مذاکرات هسته ای بود که باید در دنیا وارد گفتگو شویم و شرایطی که مردم هر روز منتظر تحریم تازه بودند،این حل شود، در شرایطی که مردم در حصر قرار گرفته بودند این زنجیر را شکستیم.

*اقدام دوم این بود که جهت مهار تورم، تدبیری اندیشه شود و در مسئله سوم در حوزه تولید کارگاه های تولیدی ما به حرکت در بیاید و مسئله بعدی این بود که ما از رکود خارج شویم و مردم توانایی خرید بیشتری را بیابند، و تمیم بعد این که مردم ارتباط ساده تری با دنیا و اطلاعات داشته باشند.

روحانی گفت: در سال 92 هنگامی که با هم کار را شروع کردیم ما با پرسشها فراوانی مواجه بودیم ولی امید های زیادی داشتیم و من از شروع اعتقاد بودم با آن امید ها میتوان

*در همان ماه های اولیه جهت هر 5 عنوان تدابیری انجام شد، سه عنوان اول با توجه به اهمیتش خودم مدیریتش را برعهده گرفتم، در هر هفته سه جلسه در مورد مذاکرات هسته ای داشتیم، جهت مسئله مهار تورم، رونق تولید نیز جلسه داشتیم.

*مسئله قدرت خرید را به ستاد اقتصادی و مسئله ارتباطات را به وزارت منزل مربوطه سپردم تا مردم جهت تماس با دنیا و به دست آوردن اطلاعات احساس نگرانی نداشته باشند، ما در همان ماه های اولیه در همه این زمینه ها قدم های اولیه را برداشتیم که من گزارش آن را بعد از 100 روز به اطلاع مردم رساندم.

لحن بعضی مسئولان قبل از سال 92، لحن جنگ بود/ می‌خواهید فقط جهت حزب خودتان شغل ایجاد کنید؟ ، روحانی

*در زمینه مذاکرات هسته ای به توافق موقتی رسیدم و با این توافق دیگر به تحریم ها افوزده نمی شد وحتی در بعضی موارد تحریم ها برداشته شد و کشور عزیزمان ایران با شش کشور بزرگ تصمیم گرفتند که مذاکرات خود را ادامه دهند، شرایط اقتصادی مناسب جهت سرمایه گذاری فراهم شد.

*موضوع اشتغال جوانان، دغدغه به حقی است و می دانستیم یکی از پرسشها بزرگ ما اشتغال خواهد بود و به همین علت برنامه ریزی های خوبی جهت اشتغال انجام دادیم،د ر سال 95 نسبتا اشتغال خوبی داشتیم و 640 هزار نفر اشتغال خالص کشور ما بود.

*مشکلات جامعه با حرف و شعار حل نمی شود. اگر اشتغال جهت جوانان می خواهیم نخستین قدم این است که سرمایه ها افزوده شود و پول ها از دلالی به سمت سرمایه گذاری و بنگاه های اقتصادی هدایت شود. با کلام و سخن شغل درست نمی شود. جهت اینکه سرمایه گذاری ایجاد شود نیاز به امینت سرمایه گذاری داریم.

*چرا در سال های قبل از 92 سرمایه گذاری ها متوقف شده است بود؟ لحن سخن بعضی مسولان کشور در سال های قبل از 92 لحن تقابل و گاهی جنگ بود. من از روز اول پیامم به دنیا این بود که با ملت کشور عزیزمان ایران و کشور کشور عزیزمان ایران با زبان تکریم حرف بزنید، با زبان تحقیر حرف نزنید، با زبان تضعیف ملت سخن نگویید.

*بعضی ها از کلمه افتتاح خوششان نمی آید و فکر می کنند دیروز تصمیم گرفتیم و امروز افتتاح می شود.

*امروزبعد از 3سال و نیم اعتمادی نسبت به کشورمان ایجادکردیم که درخرید هواپیما اقساط آن 18 ساله به سرمایه گذار پرداخت می شود.اگر شغل و اشتغال می خواهیم باید شرایط جهت سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال فراهم شود.

*دراین دولت پتروشیمی های متعددی افتتاح شد و تولید محصولات پتروشیمی 9 میلیون تن زیاد کردن داشته و درآمد صادرات 5.5 میلیارد دلار اضافه شد.

*ما ورزشگاهی را در شیراز افتتاح کردیم که از وقت کلنگ خوردن پروژه بیست سال گذشته بود..

*آنها که با اینترنت و اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … میانه خوبی ندارند بدانند که در سال گذشته 100هزار شغل با استفاده از این فضا به وجود آمده است.

*70درصد کارخانه ها قبل ازاین دولت ازکار افتاده بودندما افتتاح پایدارمیخواهیم نه اینکه جوانان ما واردبنگاه تولیدی شوند و2سال بعد تعطیل شود

*در سال ٩٥، ٢٥٠٠٠ واحد تولیدی توانست از بانکهای ما تسهیلات بگیرند. ٧٠٪ این واحد ها سالها در دولت های قبل متوقف شدند.

*در این دولت 27هزار روستای ما به اینترنت متصل شدند و روستائیان ما با اینترنت گردشگران را از خارج به داخل می آورند.

*برای بازار صادراتی باید با دنیا تعامل سازنده داشته باشیم و ما تعامل سازنده را با دنیا شروع کردیم و صادرات ما درحال زیاد کردن است.

*من خوشحالم که امروز همه میدانند نقد مدیر جمهور آزاد است و حتی بعضی فکر می کنند جایزه هم می گیرند، این فضای خوبی هست، امروز مردم ما فکر نمی کنند که اگر حرفی بزنند فردا دستگیر می شوند من به وزارت اطلاعات از همان ابتدا جهت آزادی مردم دستور دادم که فقط در صورتی که جرم رخ داد، باید برخود کنیم، ما در زندگی شخصی مردم حق مداخله نداریم.

*ما در همان صد روز اول پیش نویس حقوق شهروندی را تدوین کردیم و سال گذشته نهایی و به همه دستگاه های اجرایی ابلاغ شد. لایحه ای جهت نهاد حقوق شهروندی در حال آماده سازی هستیم تا از این طریق مردم از حقوق خودشان با خبر شوند و هم بدانند که دارای عزت هستند و عزت ملی عنوان مهمی هست، ایرانیان داخل و خارج کشور امروز احساس عزت بیشتری میکنند آنهایی که کشور عزیزمان ایران هراسی و اسلام هراسی را به راه انداخت بودند، امروز زبانشان کند شده است هست، چون میدانند که پرچم دار مبارزه با تروریست کشور عزیزمان ایران است.

*امروز دنیا احترام دیگری جهت ما قائل هست، این همه سران کشورهای خارجی به کشور ما آمدند، بعضی جهت نخستین بار و بعضی بعد از 15 سال به کشور عزیزمان ایران آمدند و سرمایه گذاری هایی در کشور ما شروع شد. البته همانطور که رهبر انقلاب فرمودند، ما امیدمان به خداست و نگاهمان به آسمان هست، ما امیدوار به لطف خداوندیم،نگاه ما به دست های هنرمند ایرانی های عزیز ما هست، ولی در عین حال به دنیا ثابت کردیم که قدرت آن داریم که سرمایه خارجی هم جذب کنیم و با خارجی ها با هم در کشور عزیزمان ایران تولید کنیم و 30 درصد آن را به خارج صادر کنیم، الان اتومبیل هایی که در کشور تولیدشان شروع شده است هست، 30 درصدشان به خارج صادر میشود

*ما باید کاری کنیم که شهرها و استان های مرزی ما به استان های صادراتی تبدیل شود.مردم میدانند که 50 درصد قااچاق کالا کم کردن یافته و اگر میخواهیم قاچاق کالا جهت هر لحظه رخت بربنند ، راهکارش این است که استانه های مرزی ما استان های صادراتی شوند.

*گردشگری و صادرات است که میتواند جامعه و کشور ما را متحول کند. از مردم در آخر میخواهم از مردم د از فرهنگیان، دانشگاهیان، جوانان، روستایی و شهری، زنان و همه مردم بخواهم که همه دست به دست هم دهیم به آینده مان امیدوار باشیم و سرنوشتمان را در اردیبهشت بسازیم. سال های گذشته ثابت کرده است که پرسشها هر چقدر باشد با هم قدرت حلش را داریم ما ادعا نمیکنیم که همه پرسشها حل شده است هست، ولی پرسشها کاسته شده است است و ما باید امیدمان را زیاد کردن دهیم، سرمایه بزرگ ما سرمایه اجتماعی است و دولت به مردم اعتماد کامل دارد و مردم هم انشاءاله به این دولت اعتماد خواهند داشت و این اعتماد است که کشور و آینده ما را می سازد، افتخار بزرگ ملی ما و حماسه ملی عتماد ما روز 29 اردیبهشت با صف های طولانی پای صندوق رای خواهد بود تا یکبار دیگر به مردم دنیا اعلام کنیم که اینجا سرزمین جمهوریت و مردمسالاری دینی است.

*اکنون بعضی بنگاهها نیمه تعطیل هستند و ما تصمیمی جهت راه اندازی آنها نداریم آیا که دارای تجهیزات قدیمی بوده و توانایی ارایه محصول رقابتی و پایدار را ندارد .محصول باید رقابتی باشد تا پایدار مانده و بتواند دربازار با بقیه محصولات مسابقه کند ما به افتتاح پایدار نیاز داریم جوانان ما نمی توانندوارد یک بنگاه اقتصادی شده است و دوسال بعد بعد از تعطیل شدن باز وارد خیل بیکاران شوند.

*اکنون ۳ هزار شرکت دانش بنیان مورد اعتماد ما بوده صدور مجوز گرفته و شروع به کار کردند و در سال گذشته توانسته اند ۳۰ هزار میلیارد تومان درآمدداشته باشند این امر نشان از اهمیت فناوری و اینترنت است .

*کارهای بزرگی باید جهت روستاها انجام شود با این حال هیچ روستای ۱۰ خانواری وجود ندارد مگر آنکه برق داشته و جهت ابرسانی آن تلاش شده است باشد اکثر روستاها از نعمت گاز بهره مندند تاکنون ۹ هزار و تا آخر دولت ۱۰ هزار دِه از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

*۴ سال پیش من قول نجات اقتصاد، احیای اخلاق و تعامل سازنده با دنیا رادادم جهت زیاد کردن اشتغال نیاز به برنامه داریم از سال گذشته برنامه های خوبی در این زمینه به اجرا درآمده از بهمن ۹۵ در شورای اشتغال طرحی به اسم کاروزی تصویب شد که اکنون در دو استان به صورت نمونه در حال انجام است.

*(در مورد طرحی به اسم کاروزی)در این طرح، جوانان ما جهت کارآموزی و کارورزی دعوت می شوند و جوانان از ۴ تا ۶ ماه آموزش داده می شوند و همزمان در بنگاه های متفاوت مشغول به کار می شوند و اگر این بنگاه ها از کار آن افراد پسند کنند، آن افراد را جذب خواهند کرد. تجربه ما در این دو استان نشان می دهد که هفتاد درصد افراد جذب بنگاه ها شده است اند.

*طرح کارورزی نخستین اقدام دولت دوازدهم خواهد بود.برای آیین نامه این طرح، برنامه ریزی کردیم و نخستین اقدام مهمی است که مردم در دولت دوازدهم شاهدش خواهند بود. مردم باید بدانند نیازمند سرمایه و جذب آن هستیم.

*درآمد کشور در سایه برجام از امسال از نفت و سایر محصولات وابسته به نفت که در حال صادراتش هستیم ۲۰ میلیارد دلار افزوده می شود.تصمیم گیری جهت اشتغال سرمایه می خواهد. از این ۲۰ میلیارد، سالی ۱۵ میلیارد دلار را به صندوق توسعه ملی خواهیم ریخت و این یعنی در چهار سال دولت دوازدهم، ۶۰ میلیارد به صندوق توسعه ملی ریخت می شود. این پول باید اهرمی جهت سرمایه گذاری بانک ها و دولت می شود و در این صورت سرمایه گذاری صورت می گیرد.

*می توان ۱۴۰ میلیارد دلار به کشور وارد کرد و این سرمایه موجب اشتغال می شود. جهت اشتغال در دو زمینه باید زیاد کار کرد. نخست، زیاد کردن صادرات غیرنفتی است که در این مسئله در سال های اخیر در حال زیاد کردن بوده هست. تصمیم ما این است که در دولت بعدی صادرات غیرنفتی را به دو برابر زیاد کردن دهیم. امروز این صادرات حدود ۵۰ میلیارد دلار هست. من در سفر اخیرم به آسیای دور دیدم کشورهایی مانند ویتنام، اندونزی و مالزی صادرات ارزش حدود ۲۰۰ میلیارد و واردات ارزش ۲۰۰ هست. آیا کشور ما این گونه نباشد. این توان در کشور وجود دارد.

*برای سرمایه گذاری در کشور و ایجاد توسعه مورد نیاز بود دولت فضا را آماده کرده و مردم را امیدوار بکند.اگر همه کمک می کردند و آنهایی که مخالف دولت هستند، به خاطر کشور و مردم کمک می کردند و بذر یاس در میان مردم نمی پاشیدند، شاید اوضاع بهتر از اکنون بود.

*مگر می شود مردم به دولت منتخب خود امید نداشته باشند ولی به نظام امیدوار باشند؟ اگر مردم را از دولت منتخب ارزش مایوس می کنیم معنایش این است که آنها را از نظام مایوس می کنیم. مگر می شود همه چیز را بست و جوانان دارای نشاط باشند؟ مگر می شود زیرساخت های اینترنتی را تقویت نکرد؟ علیرغم فشارهایی که به این دولت وارد بود، دولت زیرساخت ها را فراهم کردیم و فیبر نوری را به اقصی نقاط کشور رساند.

*مگر می شود به فکر تولید بود در حالی که فضا جهت اقتصاد، رقابتی نشده باشد؟ نباید کارآفرینان را نامید کرد و افراد را از سرمایه گذاری بترسانیم. نمی شود یک بنگاه اعتبار سیاسی یا امنیتی داشته باشد و در مرکز نقش آفرینی کند. دستگاه های سیاسی و امنیتی در نقاط مرزی کار کنند و مراکز را جهت حضور مردم و جوانان باز بگذارند.

*مگر می شود بر مردم سخت گیری کرد و کشور از نظر اشتغال و تولید از همه کشورها برتر باشد. خوشحالم امروز راجع به تورم کمتر بحث می شود و ملت امیدوار به آینده است و به همین خاطر سرمایه گذاری می کنند.

*خوشحالم امروز جریان های سیاسی ما امروز کاملا آگاه شده است اند که عده ای نباید از مقدسات کشور، دفاع مقدس و دین از حزب و دینشان و گروه استفاده کند. دین فرای احزاب هست. انقلاب فرای احزاب هست. رهبری فرای احزاب هست. چگونه می توان اشتغال ایجاد کرد؟ جهت حزب و جناح خودمان شغل ایجاد کنیم یا اشتغال گسترده؟ فقط جهت مردها شغل ایجاد کرد یا جهت زن ها نیز؟ فقط شهری ها یا روستایی نیز باشند؟

*ما در پی اشتغال گسترده در کشور هستیم. جهت اشتغال گسترده باید صادرات غیرنفتی را توسعه دهیم. جهت این مسئله باید صنعت توریسم را توسعه داد. باید هر سال یک میلیون نفر بر حجم گردشگری کشور افزوده شود که این مسئله در دولت یازدهم ۱۲ درصد رشد کرده هست. اگر گردشگران خارجی را جذب کنیم، مشاهده می کنید چقدر جهت مردم شغل ایجاد شده است و به اشتغال افزوده می شود.*ما زیربناهای گردشگری را در دولت یازدهم آماده کردیم، هتل 4 و 5 ستاره ساختیم، بزرگراه ها و راه آهن را نوسازی کردیم. ما در بحث راه آهن ناوگان خود را نوسازی کردیم، آیا که در صنعت گردشگری فقط بحث ناوگان هوایی نیست که اهمیت دارد، اگر می خواهیم جذب گردشگر کنیم باید ناوگان مان را نوسازی کنیم.

* ما 160 لکوموتیو و 100 واگن باری و مسافربری وارد کردیم، یا در حال وارد کردن هستیم.ما در زمینه کارآفرین قدم های بسیار خوبی برداشتیم و امروز باید فعالیت خود را ادامه بدهیم تا فقر ریشه کن شود و تا این که معیشت خانواده ها بهتر شود. ما در دولت یازدهم تلاش کردیم تا حقوق بازنشستگان را زیاد کردن بدهیم و تلاش کردیم که دریافتی خانواده های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی را به بیش از 3 برابر زیاد کردن دهیم که این امر محقق شد. امروز دریافتی خانواده های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی به نسبت سال 92 بیش از 3 برابر زیاد کردن پیدا کرده است.

*کمترین دریافتی بازنشستگان در سال تازه بیش از یک میلیون و 150 هزار تومان است و ما این مسیر را ادامه خواهیم داد.

* در کنار زندگی و اقتصاد باید در جامعه آرامش مورد نیاز را به وجود آوریم. با ایجاد آرامش و از بین بردن فضای امنیتی مردم احساس خواهند کرد که به امنیت مورد نیاز رسیده اند. ما اگر می خواهیم در مسیر پیشرفت حرکت کنیم باید دغدغه های داخلی را کم کنیم، فاصله ها را کم کنیم تا همه مذاهب و اقوام احساس آسودگی و آرامش کنند.

* اگر می خواهیم در مسیر پیشرفت قرار گیریم باید فضای دانشگاههای ما امن باشد، ولی امنیتی نباشد. خوشحالم که امسال در 16 آذر کسی بحث نکرد که در دانشگاه اجتماع و تظاهرات باشد یا نباشد، در 16 آذر تمامی تفکرات متفاوت احساس می کنند که می توانند مطالب خود را بیان کنند.

واژه های کلیدی: ایران | اشتغال | ایرانی | جوانان | ایرانیان | سرمایه گذار | سرمایه گذاری | اشتغال جوانان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs