علت زندگی انصراف خانواده خانواده زندگی مشترک

علت: زندگی انصراف خانواده خانواده زندگی مشترک دوران نامزدی یادآوری خاطرات طلاق

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اصلاح‌طلبان و لاریجانی در انتخابات 1400 بهم می‌رسند؟

یک فعال سیاسی اصلاح طلب در خصوص انتخابات مجلس آینده و احتمال ائتلاف میان اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان معتدل اعتقاد است: هر احتمالی است و هنوز سیاست‌های کلان و جهت‌

اصلاح‌طلبان و لاریجانی در انتخابات 1400 بهم می‌رسند؟

اصلاح طلبان و لاریجانی در انتخابات 1400 بهم می رسند؟

عبارات مهم : سیاست

یک فعال سیاسی اصلاح طلب در خصوص انتخابات مجلس آینده و احتمال ائتلاف میان اصلاح طلبان و اصول گرایان معتدل اعتقاد است: هر احتمالی است و هنوز سیاست های کلان و جهت گیری کلی جهت انتخابات پیش رو، مشخص نشده هست.

به گزارش نامه نیوز، هنوز چندان از تب و تاب انتخابات ریاست جمهوری و ادعای «سهم چشم گیر» اصلاح طلبان در پیروزی روحانی نمی گذرد که صداهایی جهت انتخابات دو سال آینده و چگونگی آرایش طیف های سیاسی جهت انتخابات مجلس سال 1398، شنیده می شود. اصلاح طلبان که بعد از سال 1388 و حوادث آن و چند سال حاشیه نشینی، از سال 92 به بعد خود را باز در میدان سیاست می بینند و توانسته اند با حرف و حدیث های زیاد، لیست امید خودشان را به مجلس راه دهند، اکنون مصمم تر از قبل هستند.

اصلاح‌طلبان و لاریجانی در انتخابات 1400 بهم می‌رسند؟

این بار زمزمه هایی شنیده می شود که دیگر حاضر به ائتلاف با اصول گرایان میانه رو نیستند. این عنوان را به صراحت محمدرضا عارف، یکی از اشخاص مهم اصلاح طلبان و سرلیست نمایندگان «لیست امید»، مطرح می کند. موضوعی که تصویر العمل چندان مثبتی از میان هم حزبی های خودش دریافت نکرد و آن طور که عبدالله ناصری (عضو شورای مشورتی مدیر دولت اصلاحات) به خبرنگار نامه نیوز می گوید: این تصمیم شخصی آقای عارف بوده است و هیچ اعتبار ای میان اصلاح طلبان ندارد.

عبدالله ناصری در مورد بیانات عارف و احتمال عدم ائتلاف با اصول گرایان معتدل در سال 98 می گوید: این عنوان نظر شخصی ایشان بود نه نظر سازمانی و حزبی. جهت مجلس گذشته و انتخابات ریاست جمهوری مگر ائتلاف انجام نشد؟ بنابراین هر احتمالی است و هنوز سیاست های کلان و جهت گیری کلی جهت انتخابات پیش رو، مشخص نشده هست. در وهله اول دغدغه اصلاح طلبان، انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال 1398 هست.

یک فعال سیاسی اصلاح طلب در خصوص انتخابات مجلس آینده و احتمال ائتلاف میان اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان معتدل اعتقاد است: هر احتمالی است و هنوز سیاست‌های کلان و جهت‌

این فعال سیاسی اصلاح طلب راجع به احتمال ائتلاف مجدد اصلاح طلبان با اصول گرایان معتدل در سال 98 اظهار داشت: هر اتفاقی ممکن است رخ دهد. چه بسا همان اتفاقی که سال 1394 رخ داد، سال 1398 هم رخ دهد. سال 94 بر اساس یک ضرورتی این ائتلاف شکل گرفت. ضرورت آن زمان، نداشتن نیروی انسانی شاخص در طیف اصلاح طلبان به علت رد صلاحیت آنها به وسیله شورای نگهبان بود. بایستی منتظر ماند و جهت گیری شورای نگهبان جهت سال 98 را مشاهده کرد.

وی افزود: طبیعتاً اگر اصلاح طلبان نیروی آن چنانی در میدان نداشته باشند، همان سیاست سال 94 را در پیش خواهند گرفت تا به حداقل مطالبات خودشان که عدم شکل گیری مجلسی مشابه مجلس نهم بود -که البته دیگر به وسیله جامعه تکرار نخواهدشد- دسترسی پیدا کند.

ناصری راجع به نگاه اصلاح طلبان به روحانی و تلاش وی جهت بازتر کردن عرصه فعالیت آنها، گفت: اصلاح طلبان از آقای روحانی هیچ وقت انتظاری نداشته اند و سهم خواهی نکرده اند. در انتخابات پیش رو هم اصلاح طلبان چنین انتظاری را نخواهند داشت.

اصلاح‌طلبان و لاریجانی در انتخابات 1400 بهم می‌رسند؟

وی در ادامه افزود: ولی طبیعتاً خود آقای روحانی حتماً فهم روشنی از رأی 29 اردیبهشت 96 باید داشته باشند؛ این گام را از باب حساسیت نسبت به منافع و مصالح ملّی باید بردارند. در مجموع، اصلاح طلبان آقای روحانی را به میدان گفتگو با کسی نخواهند فرستاد. طبیعی است که خودشان تلاش هایی داشته باشند و دست به تعاملاتی بزنند. این وظیفه تاریخی حتماً بر دوش آقای روحانی است و این انتظار را اگرچه اطلاح طلبان ندارند، ولی جامعه از ایشان دارد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در خصوص احتمال مطرح شدن علی لاریجانی به عنوان گزینه اطلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 و شرایط این حمایت، گفت: آقای لاریجانی نسبت به گذشته خیلی عوض کردن کرده هست. ایشان ضمن حفظ هویت اصول گرایی خودشان، واقع بین شده است اند و منافع ملّی را بر عرصه های دیگر ترجیح می دهند و کلاً ایشان با توجه به هوش و ذکاوتی که دارد، متناسب با تحولات جامعه تا حدود زیادی پیش رفته است.

یک فعال سیاسی اصلاح طلب در خصوص انتخابات مجلس آینده و احتمال ائتلاف میان اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان معتدل اعتقاد است: هر احتمالی است و هنوز سیاست‌های کلان و جهت‌

ناصری در ادامه افزود: از طرف دیگر، این امر دستاورد بزرگی جهت اصلاح طلبان تلقی می شود که فردی که دو دهه قبل با دولت اصلاحات برخوردهایی خاص ای از لحاظ تبلیغاتی داشت؛ امروز به هر جهت پای صحبت اصلاح طلبان می نشیند و بعضاً تا حدی تعاملات با حکومت را پیش می برد. قطعاً آقای لاریجانی صورت ای است که اصلاح طلبان می توانند آینده سیاسی او را جهت قوه مجریه یا قوه مقننه مورد بحث و بررسی قرار دهند.

واژه های کلیدی: سیاست | سیاسی | انتخابات | لاریجانی | اصلاح طلب | اصلاح طلبان | علی لاریجانی | انتخابات مجلس | انتخابات ریاست جمهوری | انتخابات مجلس شورای اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs