علت زندگی انصراف خانواده خانواده زندگی مشترک

علت: زندگی انصراف خانواده خانواده زندگی مشترک دوران نامزدی یادآوری خاطرات طلاق

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی حضور قالیباف گل به خودی هست/ هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد این فرد حتی کاندیدای پوشش

پیش بینی ها درست بود؛ جنگ بدنه شروع شد، حتی خیلی سریعتر از زمانی که تصورش می رفت. حالا حامیان محمد باقر قالبیاف و سید ابراهیم رییسی تند ترین مواضع را نسبت به هم

حضور قالیباف گل به خودی هست/ هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد این فرد حتی کاندیدای پوشش

آغاز نبرد تیم های قالیباف و رئیسی / حامیان رئیسی: حضور قالیباف گل به خودی هست؛ هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد این فرد حتی کاندیدای پوششی باشد

عبارات مهم : قالیباف

پیش بینی ها درست بود؛ جنگ بدنه شروع شد، حتی خیلی سریعتر از زمانی که تصورش می رفت. حالا حامیان محمد باقر قالبیاف و سید ابراهیم رییسی تند ترین مواضع را نسبت به هم دارند. دو نامزد اصولگرایان که جمنا اصرار دارد آنها را کاندیدای این جبهه معرفی کند، ولی آنها می گویند که مستقل آمده اند و خود را وابسته به هیچ دسته و گروهی نمی دانند .

پیش بینی ها درست بود؛ جنگ بدنه شروع شد،حتی خیلی سریعتر از زمانی که تصورش می رفت. حالا حامیان محمد باقر قالبیاف و سید ابراهیم رییسی تند ترین مواضع را نسبت به هم دارند. دو نامزد اصولگرایان که جمنا اصرار دارد آنها را کاندیدای این جبهه معرفی کند، ولی آنها می گویند که مستقل آمده اند و خود را وابسته به هیچ دسته و گروهی نمی دانند .

حضور قالیباف گل به خودی هست/ هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد این فرد حتی کاندیدای پوشش

جدال بدنه این دو نامزد که البته قبل از مناظره اندکی نمایان شده است بود حالا جدی تر از هر لحظه شده است و به دردسری بزرگ جهت تصمیم سازان اصولگرا تبدیل شده است هست. آنها در میانه یک تصمیم آینده ساز قرار گرفته اند ، ماندن یا انصراف یکی به نفع دیگری.تمام مساله همین شده است می دانند که در صورت ماندن هر دو در انتخابات شانس پیروزی حتما بسیار کمتر از آن خواهد بود که به تنهایی در صحنه باقی بمانند. می خواهند یکی برود تا تمام سرمایه اجتماعی به سمت آن یکی شیفت کند .

مناظره پر دردسر

جمعه ای که گذشت روز مهمی جهت همه بود . هم جهت دولت و حامیانش هم جهت اصولگرایان و هم البته جهت محمد باقر قالبیاف که تهاجمی و انتحاری عمل کرد .

پیش بینی ها درست بود؛ جنگ بدنه شروع شد، حتی خیلی سریعتر از زمانی که تصورش می رفت. حالا حامیان محمد باقر قالبیاف و سید ابراهیم رییسی تند ترین مواضع را نسبت به هم

او استراتژی خود را حمله یک نفس و همه جانبه به دولت و حسن روحانی تعریف کرده بود ، شاید و لابد حتما روی ابراهمی رییسی هم حساب باز کرده بود که در این میدان به کمک او آمده و بخشی از بار سنگین این «تک» سیاسی را بر دوش گیرد .

ابراهیم رییسی ولی لبخند می زد، آرام تر از هر لحظه بود و رو به دوربین فرصتی یافته بود که شعارهایش را تکرار کند ، بدون اینکه سایشی با دو نامزد مهم اصلاح طلبان-اعتدال گرایان و دولت داشته باشد . قالیباف تنها مانده بود، آن هم وسط یک بازی که خودش شروع کرده بود .

ابراهیم رییسی سکوت کرد؛ به همنی سادگی . او همه را غافلگیر کرد ؛بیشتر از همه محمد باقر قالیباف را .

حضور قالیباف گل به خودی هست/ هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد این فرد حتی کاندیدای پوشش

مناظره که تمام شد حالا موج انتقادها اوج گرفت . محمد باقر قالیباف که با موج انتقادهای اجتماعی و سیاسی به دیلیل نوع مواجهه شبیه به احمدی نژادش مواجه شده است بود حالا با یک موج دیگر هم روبه رو شده است بود ؛ انتقاد گسترده بدنه حامی ابراهیم رییسی .

رسانه هایی که نزدیک به سید ابراهیم رییسی هستند، در مطلبی نوشتند:« جریان روحانی در شروع مناظره به کلی خود را باخته بود و کاملاً ضعیف ظاهر شد. رئیسی هم که در زمین آنها بازی نمی‎کرد تا این بازی تکمیل شود. قالیباف ولی دقیقاً همان چیزهایی را گفت که آنها منتظر شنیدنش بودند و برایش پاسخ داشتند. آنها کوشیدند با نفی قالیباف خود را اثبات کنند. یکباره بعد از حملات قالیباف روحیه گرفتند. احساس کردند دستشان پُر هست. قالیباف حضورش گل به خودی بود. هیچ عقل سلیمی نمی‎پذیرد کسی که ده‎ها نقطه ضعف جهت نقد شدن در مناظره دارد، حتی به عنوان کاندیدای پوششی حاضر شود.

پیش بینی ها درست بود؛ جنگ بدنه شروع شد، حتی خیلی سریعتر از زمانی که تصورش می رفت. حالا حامیان محمد باقر قالبیاف و سید ابراهیم رییسی تند ترین مواضع را نسبت به هم

قالیباف یک ضربه می‎زد، چند تا می‎خورد. حاج آقای رئیسی هوشمندانه با او همراهی نکردند؛ آن هم به این علت که اساساً این جنس منازعات را قبول نداشتند و اعتقاد بودند از درد مردم در اینها خبری نیست. اگر این هوشمندی نبود و رئیسی حساب خود را جدا نکرده بود، تمام ضربه‎هایی که متوجه قالیباف شد، در واقع متوجه او نیز می‎شد و به مراتب زیاد آسیب می‎دید.»

در ادامه این مطلب آمده بود :« احمدی‎نژاد خروس‎جنگی نبود. هنگامی که بحث می‎کرد، همه مردم کشور عزیزمان ایران خود را جای او می‎دیدند. دردش درد مردم بود. مردم احساس می‎کردند او رگ گردنش جهت آنهاست که بیرون زده. مسئله مردم همان چیزهایی شده است بود که او می‎گفت و نماینده‎اش شده است بود. در این مناظره نخست ولی دعوا، دعوای مردم نبود.

حضور قالیباف گل به خودی هست/ هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد این فرد حتی کاندیدای پوشش

دعوای سیاسی بود و این را مردم خوب فهمیدند. مشاوران قالیباف و خود او اشتباه کردند. تنها ثمره حضور قالیباف دودل کردن حزب‎اللهی‎ها و ایجاد تردید و عدم قاطعیت در آنهاست جهت فعالیت و تبلیغ انقلابی. تا همین الان هم رئیسی از همین نقطه ضربه خورده است و این ضربه با رسیدن موعد تبلیغات و درگیری احتمالی ستادها شدت یافتن نیز خواهد شد. در واقع بخش عمده‎ای از توان حزب‎اللهی‎ها در این ایام مصروف بحث بر سر رئیسی و قالیباف شده است است و خواهد شد. این یعنی خسران آشکار. یک عده هم کودکانه و جاهلانه این وسط نشسته‎اند و به جای هزینه کردن از تمام وجودشان جهت اصلح، فکر می‎کنند با حمایت از هر دو کاندیدا حتماً اصولگرایان پیروز خواهند شد!!»

این رسانه ها در مطلب دیگری آورده اند: «سبک مناظره حجت الاسلام رئیسی تصویر العمل هایی بسیاری را با خود به همراه داشت؛ ولی آنچه تعجب انگیز و قابل توجه هست، خشم حلقه اول اطرافیان و حامیان قالیباف است.کافیست به صفحات شخصی و کامنت های حلقه دوم طرفداران قالیباف در اینترنت بنگرید تا شاهد انواع بی احترامی ها و توهین ها به سید ابراهیم رئیسی باشید…..حضور حجت الاسلام رئیسی تنها راه جهت کنار زدن دیگر رقبای اصولگرای قالیباف در انتخابات به شمار می رفت و این نشانه با حضور ایشان میسر شد؛ لیکن این همه مسیر نبود.

باید خود ایشان هم به نفع قالیباف کنار رود تا قالیباف بعنوان منجی باقی بماند و رییس جمهور شود. لذا کافی بود مابین آقای رئیسی و روحانی در مناظرات انتخاباتی بحث و جدلی صورت گیرد تا قالیباف از این میان بتواند با نشان دادن کارآمدی از خود، جان سالم به در برده و در نظرسنجی ها از آقای رئیسی پیشی گیرد و در نتیجه با فشار جمنا، وی را مجبور به انصراف کنند.»

در تحولی دیگر رسانه دیگری با عنوان «هواداران دکتر سعید جلیلی» با طعنه ای به قالیباف نوشت :« اگر تا قبل از این مناظره تردیدی وجود داشت، حالا با قطعیت میتوان گفت رئیسی شخصیتی فراجناحی و به دور از حاشیه هاست که صرفا بدنبال برطرف درد مردم است و همانطور که خودش هم بیان کرد دوای درد مردم برنامه داشتن جهت مسائلی همچون مسکن است نه دعوای اصلاح طلب و اصولگرا…»

نصرالله پژمانفر عضو شورای مرکزی جبهه پایداری هم قبل از این در تصویر العمل نسبت به تبلیغات منفی بعضی از طرفداران قالیباف علیه رئیسی گفته بود: در فضای مسابقه انتخاباتی این قبیل مباحث وجود دارد و طبیعتا افرادی که تصمیم نهایی را باید بگیرند نباید بر اساس این جوسازی ها تصمیم بگیرند چراکه به طور قطع واقعیت ها به غیر از تصویر این فضاهایی است که از طریق آن تبلیغات می کنند.پژمانفر افزوده بود: افرادی که علیه آقای رئیسی تبلیغات منفی می کنند که به توصیه ما گوش نمی دهند ولی فکر می کنم خوب است که افراد در دشمنی و تخریب یکدیگر هم انصاف داشته باشند.

پیش تر در اظهار نظری مهم در این مورد الف ، سایت احمد توکلی نوشته بود :« مدتی پیش باقرقالیباف در جمع تعدادی از فعالان حوزه مجازی گفت جهت عوض کردن این دولت هرکس هرکاری از دستش برمیاد باید انجام دهد. و البته هرکس در این مسیر با هر انگیزه و هدفی، خودی ها را تخریب سازد خیانت کرده هست. این جمله قالیباف خطاب به هوادارانش مورد استقبال رسانه ها و اهل سیاست قرار گرفت.

ماجرا این است که اگر تخریب نامزدهای اصولگرا به وسیله حامیان و هواداران کلید بخورد بدون شک آینده این انتخابات شکست قطعی هست. ولی متاسفانه مدتی است بعضی بداخلاقی ها در میان هواداران دو نامزد جبهه انقلاب(رئیسی و قالیباف) شروع شده است است که باید از همین امروز نسبت به اصلاح آن اهتمام خاص داشت.این مسابقه متفاوت از گذشته هست. باید این سطح از بلوغ در میان هواداران و طرفداران ایجاد شود که اثبات نامزد مورد علاقه ارزش با تحقیر و تضعیف دیگر نامزدهای اصولگرا میسر نیست.انتظاری که از ستاد انتخابات نامزدها می رود تذکر دادن به سرشبکه های تخریب و تضعیف نامزد رقیب هست. چه ستاد آقای رئیسی و چه قالیباف.»

به نظر می رسد شروع جنگ سنگین بدنه و حامیان رییسی و قالیباف در انتخابات بسیار تعیین کننده باشد . این جنگ هر دو نامزد را مصمم به ماندن خواهد کرد . این خبر خوبی نیست که به گوش اصولگرایان برسد. از آن مهمتر اینکه بخشی از حامیان سید ابراهیم رییسی ، یعنی آنجا که شاگردان آیت الله مصباح یزدی و جبهه پایداری قرار دارند انتقادها به محمد باقر قالیباف شاید حتی زیاد از انتقادها به سایرین باشد . رییس جمهرو شدن قالیباف جهت آن ها اصلا خبر خوشحال کننده ای نیست. این مولفه جهت محمد باقر قالیباف یک عنصر تعیین کننده است . او در واقع با سه رقیب سخت در انتخابات مواجه است . حسن روحانی ، اسحاق جهانگیری و از همه مهمتر شاید سید ابراهیم رییسی و حامیانش . روزهای تعیین کننده در راه است

اخبار سیاسی – انتخاب/ محسن پورحسینی

واژه های کلیدی: قالیباف | انتخابات | اصولگرایان | ستاد انتخابات | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs