علت زندگی انصراف خانواده خانواده زندگی مشترک

علت: زندگی انصراف خانواده خانواده زندگی مشترک دوران نامزدی یادآوری خاطرات طلاق

گت بلاگز اخبار اجتماعی ما دولتی‌ها دل‌مان پر است/ استاد سیاسی کردن پرسشها مردم هستیم ، سید حسن هاشمی

وزیر بهداشت گفت: این روزها در برابر خدمات دولت، بی‌انصافی می‌شود و ما دولتی‌ها دل‌مان پر است.

ما دولتی‌ها دل‌مان پر است/ استاد سیاسی کردن پرسشها مردم هستیم ، سید حسن هاشمی

سید حسن هاشمی:ما دولتی ها دل مان پر است/ استاد سیاسی کردن پرسشها مردم هستیم

عبارات مهم : سلامت

وزیر بهداشت گفت: این روزها در برابر خدمات دولت، بی انصافی می شود و ما دولتی ها دل مان پر است.

به گزارش ایلنا، سید حسن هاشمی با اشاره به خدمات دولت یازدهم در حوزه های مختلف، افزود: این روزها در برابر خدمات دولت، بی انصافی می شود و ما دولتی ها دل مان پر است و متاسفم بخشی از سلامت که مربوط به روح و روان و اخلاق جامعه است و زیربنای اجتماع است و همه جوامع از آن متاثرند و با افول یا بلندمرتبگی آن، راه صلاح و سعادت را طی می کنند، آسیب می بیند.

ما دولتی‌ها دل‌مان پر است/ استاد سیاسی کردن پرسشها مردم هستیم ، سید حسن هاشمی

وی تاکید کرد: متاسفانه دروغ، غیبت، تهمت، رفتارهای ناپسند و تخریب کردن همدیگر به هر قیمتی در کشور رواج پیدا کرده و در این روزها اوج می گیرد و شاهد بودیم به علت همین بی اخلاقی ها در انتخابات های گذشته، بخشی از سرمایه های اجتماعی را از دست داده ایم.

هاشمی یادآور شد: شورای نگهبان، افرادی را به عنوان صالح تایید می کند و بعد این افراد، در برابر ۸۰ میلیون ایرانی، همدیگر را متهم می کنند که این اتفاقات از غصه های ما است و گاهی اوقات می گویند که دولت خسته است یا مدیریت آن، سنتی است ولی خدمات ارزشمند دولت در سراسر کشور را نمی بینند به عنوان نمونه سال گذشته، فقط در استان فارس، ۱۸۰۰ هکتار از اراضی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی زیر کاشت گیاه های دارویی رفته است.

وزیر بهداشت گفت: این روزها در برابر خدمات دولت، بی‌انصافی می‌شود و ما دولتی‌ها دل‌مان پر است.

وی با اشاره به کیفیت نامناسب سموم کشاورزی در سال های گذشته گفت: به علت اعمال تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران و ورود سموم از مبدا نادرست یا به صورت قاچاق، سموم مرغوب و با کیفیت به کشور وارد نمی شد و در بعضی از موارد، تا ۴۰ برابر میزان مجاز، از سموم استفاده می شد که باعث آسیب رسیدن به سلامتی مردم و زیاد کردن شیوع سرطان در آنها می شد و اگر اقداماتی انجام شده است باید قدر آنها را بدانیم.

هاشمی اظهار داشت: نباید همدیگر را متهم کنیم چراکه هم ریشه هستیم و باید کارها خوب را با صدای بلند و کارها نادرست و نقایص را با صدای کوتاه اعلام کنیم و سلامت روح و روان مردم، به نوعی مهم تر از سلامت جسم آنها است و هنگامی که حرف ها یا مطالبی را در دستگاه های اطلاع رسانی یا اینترنت می بینند، روح و روان آنها آسیب می بیند. از اینترنت می توانیم استفاده بهتری کنیم ولی امروز به تهدیدی جهت اخلاق و فرهنگ جامعه تبدیل شده است است.

وزیر بهداشت گفت: جهت ما راحت است که بگوییم هر سال حدود ۱۸ هزار نفر در تصادفات بزرگراه ای جان خود را از دست می دهند و این تعداد مرگ، عادی شده است و هر هفته به اندازه مسافران یک هواپیما، تلفات داریم که مشخص است در حوزه قانون، پلیس، صنعت، بزرگراه و یا فرهنگ رانندگی مسئله داریم.

ما دولتی‌ها دل‌مان پر است/ استاد سیاسی کردن پرسشها مردم هستیم ، سید حسن هاشمی

هاشمی تصریح کرد: در سیاسی کردن پرسشها مردم، استاد هستیم. قطار تصادف می کند، هیاهو ایجاد می شود. عده ای جان خود را از دست می دهند و بعد هم اتفاق خاصی رخ نمی دهد و یا ساختمان پلاسکو در آتش می سوزد و یکی دو هفته، احساسات مردم را جنبش می کنیم و دوباره هیچ اتفاقی رخ نمی دهد و هیچ اقدامی جهت پیشگیری نمی شود و این موارد به سلامت مردم مربوط می شود و پرسشها را سیاسی و همدیگر را متهم می کنیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه هنوز کارها زیادی در حوزه سلامت باید انجام شود، افزود: بخشی از کارها حوزه سلامت به سلامت روح و روان مردم مربوط می شود که باید به آموزه های دینی، سال های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، ارزش های اخلاقی و اسلامی برگردیم و عصاره آن در راستی، اخلاص و درستی تعبیر می شود.

وزیر بهداشت گفت: این روزها در برابر خدمات دولت، بی‌انصافی می‌شود و ما دولتی‌ها دل‌مان پر است.

هاشمی با تاکید بر اهمیت نقش آموزش و پرورش در ساختن فرهنگ سلامت گفت: کار مهم ما روی سنین دانش آموزی هست. امروز هر اقدامی را انجام دهید، نتیجه آن را ۳۰ سال دیگر خواهید دید و اگر ۵۰ درصد از فوت مردم به خاطر سکته های قلبی است به علت گرفتگی جداره و رگ های قلب به علت مصرف روغن زیاد و عدم مرغوبیت روغن است بنابراین آموزش و پرورش، از دستگاه های مهم جهت پیشگیری از بیماری های غیرواگیر است.

واژه های کلیدی: سلامت | سیاسی | سلامتی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs